контакт   

`

  • Перегляди: 566

Міфи і факти

Мій лікар сказав, що можна спокійно випити один, чи два бокали вина під час вагітності.

Твій лікар може не знати про негативний вплив алкоголю на правильний розвиток дитини, або відчувати незручності в розмові про вплив алкоголю на ембріон, або плід. На жаль не всі лікарі мають достатньо знань на тему тератогенної дії алкоголю на плід. Крім того, деякі лікарі можуть відчувати незручності в розмові з жінкою, яка не схиляється до утримання від алкоголю під час вагітності, тому дають згоду на споживання малої кількості вина під час вагітності. Таке відношення суперечить рекомендаціям і науковим доповідям про тератогенний вплив алкоголю.

Мої знайомі, чи жінки в моїй родині споживали незначну кількість алкоголю під час вагітності і їх діти цілком здорові

Кожна вагітність відрізняється від іншої. Не у всіх вагітних жінок, що вживали алкоголь під час вагітності народжуються діти з проблемами, які видно в стадії новонародженої дитини, дозрівання, чи зрілості, так само, як не в кожного курця буде рак легенів. Але безперечним фактом залишається токсичний вплив алкоголю на дитину, що розвивається в утробі матері. Тож навіщо ризикувати?

Деякі діти можуть мати дрібні ушкодження, як результат впливу алкоголю в плодовому періоді, котрі стануть помітними тільки в шкільному віці (або пізніше), наприклад проблеми з навчанням, чи поведінкою.  Часто проблеми та вади, що вже існують не пов’язують з пренатальним впливом алкоголю, що тягне за собою неправильні діагнози й пізню адекватну допомогу. Як каже доктор Сюзан Естлі (dr. Susan Astley): “Діти після пренатального впливу алкоголю часто виглядають оманливо добре / нормально / здоровими в період перед шкільним навчанням. Повний вплив тератогенної дії алкоголю в житті плода стане помітним тільки в періоді дозрівання”.

Один бокал вина не впливає на розвиток дитини

Будь яка доза алкоголю спожита вагітною доходить до дитини, що розвивається, навіть дуже мала. Не існує кількість алкоголю, котра б не змогла проникнути до дитини, що розвивається утробі мами.

Вживання алкоголю під час вагітності безпечніше ніж вживання кокаїну, чи героїну

Алкогольні напої серед яких вино, призводять до значно більших і серйозніших вад ніж будь-яка інша тератогенна субстанція. “Посеред всіх субстанцій, що викликають звикання (кокаїн, героїн, марихуана), алкоголь викликає найсерйозніші неврологічно-поведінкові пошкодження плоду” IOM (Інститут Медицини США). Будь-який вид алкоголю (наприклад: горілка, пиво, вино, віскі), як і інші психоактивні субстанції спожиті під час вагітності пов’язані з ризиком пошкодження плоду.

Тільки особи з алкогольною залежністю можуть народити дитину з FASD

Наукові знання в області тератогенного впливу алкоголю однозначні: Будь яка кількість алкоголю спожита в тракті вагітності, це ризик для правильного розвитку дитини, не треба пити надмірно, чи ризиковано, щоб спричинити ризик для здорового розвитку плода. Багато жінок, які не мають алкогольної залежності народжують дітей з вадами, що виникають через дію алкоголю на плід. Цей факт виникає від незнання тератогенної дії алкоголю на плід.

Алкоголь спричинює тільки фізичні зміни — якщо дитина нормально виглядає, то повинна бути здоровою

Переважна більшість дітей (понад 85%), що обстежувалась на ефекти після впливу алкоголю в  стадії плоду, не мала жодних вроджених фізичних вад, тільки пізнавальні дефіцити і/або проблеми з поведінкою. Спектр розладів пов’язаних з алкоголем дуже великий, саме тому більшість пізнавальних дефіцитів, чи проблем з поведінкою рідко пов’язують з дією алкоголю на етапі плода.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych