контакт   

`

  • Перегляди: 504

Найчастіші питання

Чи існує безпечна кількість алкоголю?

Під час вагітності нема безпечної дози алкоголю. Будь яка кількість, навіть один бокал вина без жодних проблем проходить крізь плаценту і тим самим доходить до плоду, що розвивається. Дитина розвиваючись в утробі мами не має метаболізму етилового спирту через печінку, чи інші способи. Алкоголь проникає до організму дитини, а його концентрація не відрізняється від концентрації в маминій крові.

Чи може вживання алкоголю завадити завагітніти?

Існують наукові доводи, згідно з якими, споживання великої кількості алкоголю впливає на плідність і тим самим може завадити завагітніти. Плануючи вагітність краще припинити вживання алкоголю.

Чи споживання алкоголю може довести до викидня?

Деякі наукові дослідження довели існування залежності між кількістю викиднів і народжень мертвої дитини в умовах вживання алкоголю під час вагітності.

Чи безпечно вживати алкоголь після першого триместру?

Ні! Алкоголь безпосередньо впливає на розвиток мозку дитини. Мозок розвивається протягом всього терміну вагітності, що означає, що вживання алкоголю в будь-якому триместрі збільшує ризик його пошкодження. Більше того, не існує періоду вагітності протягом якого споживання алкогольних напоїв було б цілком безпечне. Наукові дослідження пов’язують загрозу народження дитини зі зменшеною окружністю (розміром) голови зі споживанням алкогольних напоїв мамою і другому і третьому триместрі вагітності.

Чи може дитина народитися з симптомами абстинентного синдрому (алкогольна ломка)?

Так, це відбувається, якщо мати вживала алкоголь під час вагітності, або незадовго до пологів. Серед симптомів абстинентного синдрому в новонароджених спостерігаються: тремор, підвищена напруженість м’язів, неспокійність і частий плач.

Чи можна в період годування грудьми споживати алкогольні напої?

Випитий матір’ю алкоголь проникає до її молока, а його концентрація наближується до концентрації в крові мами. На зменшення концентрації алкоголю в молоці впливає тільки час. Щоб усунути з молока кількість алкоголю, що відповідає стандартній порції, треба від двох до двох з половиною годин. Алкоголь впливає на лактацію.

Я тільки що дізналася, що вагітна вже 6 тижнів, але я випила пиво на минулих вихідних. Чи це значить, що моя дитина матиме FASD?

Безпечна кількість алкоголю під час вагітності не відома, тому складно сказати, чи одне пиво, це безпечна доза. Дуже важливо для здоров’я і правильного розвитку дитини, щоб ви не вживали алкоголю від моменту, коли дізнались про вагітність.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych