контакт   

`

  • Перегляди: 514

Пошкодження мозку

Алкоголь в плодовій стадії розвитку дитини, може призвести до невідворотних структурних і функціональних змін мозку. Деякі частини мозку особливо вразливі до алкоголю і підлягають найбільшим пошкодженням під його впливом.

Серед них варто виділити:

Базальні ганглії (базальні ядра) відповідальні за моторику, пізнавальні процеси такі, як здатність засвоювання знань і виконавчі функції (здатність перемикатися з одного завдання на інше, утримання від неадекватної поведінки, просторова пам’ять).

Мозолисте тіло передає інформацію між лівою і правою півкулею головного мозку, виконує функцію мосту між півкулями. Порушення діяльності мозолистого тіла супроводжуються:

◦ дефіцитом уваги

◦ проблемами з концентрацією

◦ проблемами з інтелектуальною діяльністю

◦ проблемами з письмом і читанням

◦ проблемами з вербальною пам’яттю

◦ проблемами з виконавчими функціями

◦ проблемами з психосоціальним функціонуванням

Мозочок відповідає, як за моторні функції — розвиток великої моторики (наприклад: стрибки, ходьба) і рівновагу, так і бере участь у пізнавальних процесах. Порушення діяльності мозочку є причиною проблем з навчанням (засвоєння знань) і порушенням рівноваги з координацією.

Гіпокамп бере участь в процесах навчання і пам’яті, він являється особливо вразливим до впливу алкоголю. Його пошкодження веде до комплексних проблем в засвоєнні знань.

Вплив алкоголю може призвести до змінв лобовій частці, що пов’язано з:

◦ проблемами в навчанні

◦ дефіцитом в області виконавчих функцій (здатність перемикатися з одного завдання на інше, утримання від неадекватної поведінки, просторової пам’яті)

◦ труднощі в соціальному функціонуванні (недалекоглядність, контроль імпульсивності)

◦ мовні та емоціональні проблеми.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych